Tabulka velikostí prstenů

Určení velikosti prstenu doma

V létě se velikost prstů může zvětšit o 1 až 2 velikosti a v zimě se zase mohou prsty kvůli chladu zmenšit. Proto se ujistěte, že velikost prstenu je měřena při pokojové teplotě! Přesnou velikost prstenu můžete změřit dvěma snadnými a rychlými způsoby.
 
 

1. Jiný prsten jako vzor

Pokud máte prsten, jehož velikost Vám vyhovuje, změřte jeho vnitřní průměr v milimetrech. Získanou hodnotu použijte pro zjištění velikosti v níže uvedené tabulce.
 
 

2. Pomocí proužku papíru a pravítka

Odřízněte proužek papíru a lehce obtáhněte kolem požadovaného prstu. Označte na papír malou čárkou, kde se setkává s počátkem. Změřte délku papírového proužku po značku, bude to vnitřní obvod prstenu v milimetrech.
 
 

Určení dle tabulky

V tabulce vyhledejte správnou velikost, která odpovídá vašemu výsledku. 
Příklad: Pokud je vnitřní průměr vašeho prstenu 18.4, pak je v rozmezí 18.1 až 18.5. Na konci řádku je pak uvedena odpovídající EU velikost. Vaše velikost je 56-57.
Protože mezi velikostmi prstenů je rozdíl jen několik desetin milimetru, používáme v našem internetovém obchodě standardní velikosti EU. Pokud je vaše velikost 56, můžete si vybrat prsten o velikosti 56-57, který bude perfektně sedět.